Miejski Ośrodek Kultury w Piastowie

Interpretacje

Jedną z ciekawszych form spojrzenia na kulturę - tym razem malarską - są spotkania twórców w czasie wernisaży. Wielość prac, ich różnorodność warsztatowa i tematyczna przyciąga zawsze uwagę nie tylko samych autorów obrazów.

Przegląd twórczości plastycznej dla dorosłych INTERPRETACJE, jest organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Piastowie od 13 lat. Jego pomysłodawczynią i organizatorką do 2003 roku, jest plastyk – pani Teresa Gieracha.

Z roku na rok rośnie liczba uczestników konkursu, sięgająca dotychczas maksymalnie 83 osoby.

Przegląd objął swoim zasięgiem Piastów, Pruszków, Warszawę, Kanie, Milanówek, Brwinów, Michałowice, Teresin, Podkowę Leśną, Komorów, Falenty i Mszczonów, Grodzisk Mazowiecki, Otrębusy, Święcice, Raszyn.

Co roku proponowane są inne tematy konkursu, a ostatnio nawet formaty zgłaszanych prac.

Dzięki temu artyści nie dostarczają prac „starych”, ale stworzone wyłącznie na potrzeby konkursu.

Dostarczane prace zachwycają pomysłowością rozwiązań plastycznych, znakomitym wyczuciem kolorystyki, celnymi odpowiedziami na proponowane tematy oraz wielką wrażliwością artystów.

W Roku Chopinowskim 2010 organizatorzy ogłosili temat: „Preludium Deszczowe”.

Powstałe prace wykonane w różnych technikach plastycznych, z przewagą malarstwa olejnego,  znakomicie  interpretowały i upamiętniały twórczość Fryderyka Chopina.

Wszyscy uczestnicy przeglądu corocznie otrzymują  pisemne podziękowania oraz upominki za udział, fundowane przez panią Starostę Elżbietę Smolińską. Osoby nagrodzone zaś, dyplomy oraz cenne nagrody w postaci akcesoriów malarskich, a w roku 2010 – aparatów fotograficznych.

Przewodniczącym jury konkursów jest Dziekan Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie – profesor Ryszard Sekuła, artysta od wielu lat związany z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Piastowie.

Użytkowników online

Reklama